Ieškoti
  Prisijungti    Registruotis    D.u.k.  

 
 

Gerbiami INFOLEX diskusijų lankytojai, ši diskusijų sistema veikia tik peržiūros režimu. Diskutuoti teisiniais klausimais galite įprastose INFOLEX diskusijose:
http://www.infolex.lt/portal/start.asp?act=disk
Re: Geodeziniai matavimai
Pradėjo: Anonymous, pradžios data: 11-17-2004 13:49. Atsakymų: 49.

Spausdinti Ieškoti « Ankstesnė tema
  11-17-2004, 13:49
VU Teisės klinika
Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Klausimas: Kas yra geodeziniai matavimai? Kokiais atvejais reikalingi? Kiek reikia mokėti už 1 hektaro geodezinius matavimus? Ar yra parengti įkainiai?

Atsakymas: Žemės sklypų kadastrinis (geodezinis) matavimas ir planų bei matavimo bylų parengimas - tai tikslus suformuotų žemės sklypų plotų nustatymas, plano ir kitų duomenų, reikalingų įrašyti į kadastro duomenų bazę, parengimas. Geodeziniai matavimai reikalingi parduodant, dovanojant ar išnuomojant privačios žemės sklypus ne žemės ūkio veiklai (kitai paskirčiai), taip pat kitais atvejais, jeigu šių matavimų pageidauja žemės savininkas. Paslauga aktuali tiek juridiniams tiek fiziniams asmenims, norintiems tiksliai žinoti žemės nuosavybės plotą bei ribas, kad nekliudomai galėtų disponuoti savo nekilnojamuoju turtu.
Kadastriniam matavimui atlikti reikia pateikti:
1. žemės sklypo registro pažymėjimą;
2. preliminarų sklypo planą;
3. statinių, esančių šiame sklype, registro pažymėjimą (jei tokie yra).
Geodezinius matavimus atlieka valstybinių ir privačių įmonių, turinčių licencijas rengti žemės sklypų planus, specialistai. Miestų ar rajonų žemėtvarkos skyriuose galima teirautis tokių įmonių sąrašo.
Geodezinių matavimų įkainius nustato šiuos darbus vykdančios įmonės specialistai. Darbų vykdytoją galima pasirinkti pasiteiravus rajono ar miesto žemėtvarkos skyriuje. Preliminari kaina – nuo 300-500 Lt/ha (iki 1 ha ploto sklypams ir namų valdoms) iki 150 Lt/ha (stambesniems žemės plotams ar ūkiams). Jeigu kartu vykdomas ir žemės sklypo padalijimas, kaina didinama iki 30 proc. Įkainiai priklauso nuo žemės sklypo dydžio, žemės sklypo ribų posūkio taškų skaičiaus.
    
  11-20-2006, 20:22
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Noreciau pasiteirauti, kiek galetu kainuoti Sirvintu rajone zemes ukio paskirties zemes geodeziniai matavimai?


    
  02-07-2007, 17:48
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Priklauso nuo sklypo ploto ir posukio tasku. Uz vieną ha. nuo 800lt bet tai idialiom salygom
    
  02-27-2007, 13:28
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Norėčiau sužinoti kiek preliminariai galėtų kainuoti geodeziniai matavimai. 4 sklypai vienas su kitu besiliečiantys. Viso plotas 2 ha. Vieta Lazdijų raj. Šalia du kaimynai savo sklypamas jau atlikę geodezinius matavimus.
    
  03-22-2007, 11:11
erikagerbi is not online. Last active: 1797.01.01 00:00:00 erika

Not Ranked
Naudotojas nuo: 03-22-2007
Siųsta pranešimų: 0
Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Sveiki,

Gal kas gali pasakyti, kiek siuo metu kainuoja zemes geodeziniai (kadastriniai) matavimai Vilniaus rajone kartu su namu valda? Turiu sklypo plana 0.12 h bei plana esanciu statiniu...
   Pranešti apie klaidą 
  05-03-2007, 11:33
ramba is not online. Last active: 2007.05.29 14:59:42 ramba

Top 150 Posts
Naudotojas nuo: 05-02-2007
Siųsta pranešimų: 6
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
oho kiek norinčių matuoti...
   Pranešti apie klaidą 
  05-29-2007, 16:33
dragele is not online. Last active: 2007.05.29 16:20:36 dragele

Not Ranked
Naudotojas nuo: 05-29-2007
Siųsta pranešimų: 1
Tvora sodo sklype
Atsakyti Cituoti

Sveiki, mane kamuoja kitas klausimas, bet susijęs su matavimais.

Turim sodo sklypą. Mūsų "mieliausiasis" kaimynas pasistatė tvorą piktybiškai ant mūsų ribos. Teisiškai nugriauti tvoros negaliu, nors ir jis ir aš žinau, kad ta tvora tikrai mano sklype. Turim kreiptis į administracinį teismą dėl tvoros nugriovimo, mokėti advokatam (nes patys pasirodo atstovauti teisme negalim) ir t.t.

Jeigu aš pasistatau tvorą ant sklypo ribos (nors ir be raštiško kaimyno sutikimo negalima) ir jo tvora gaunasi prieš mano tvorą, t.y. mano sklype ir aš ją nugriaunu. Kokia bauda gali grėsti :). Kokia procedūra toliau galėtų sekti: kaimynas kreipiasi į tesimą, teismas pripažįsta, kad jis buvo pastatęs tvorą ne savo sklype, bet aš neturėjau teisės jos nugriauti be teismo sprendimo ir liepia atlyginti kaimynui padarytus nuostolius dėl tvoros? Ar teismas gali liepti atstatyti tvorą ir po to pasiūlyti man kreiptis į teismą dėl kaimynos tvoros, kad jis peržengęs ribą ją pasistatė?

Ačiū


   Pranešti apie klaidą 
  06-29-2007, 11:25
danas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

jei žemės ūkio paskirties tai apie 3000-3500, o jei namu valda ar dar kas panašaus 4500-5000

 


    
  07-05-2007, 11:45
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Sveiki,
atliko mums geodezinius matavimus, tačiau kažkodėl žemėtvarkos skyrius labai stbado su parašais, sako, kad reikia viską gerai patikrinti, gal kas žinot kiek ilgai žemėtvarka gali laikyti dokumentus ir "tikrinti"?

    
  07-07-2007, 0:50
MATININKAS
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Jeigu nesirupinsite padetomis bylomis i lentyna!

Esu rades pragulejusias ir TRIS metus. Vidutinis terminas tarp METU ir DVIEJU. Rajono darbuotojas i diena gauna parasyti apskrities isakyma nuo penkiu iki desimt bylu neskaiciuojant skundu. Per diena sutvarko viena-dvi kartais tris bylas. Klausimas kiek per metus ju lieka guleti kitiems metams?


    
  07-13-2007, 23:14
NEKANTRUS
Re: Geodeziniai matavimai ir sovietinis palikimas
Atsakyti Cituoti

Ka daryti, kai kaimynas atsisako pasirasyti atliktu geodeziniu matavimu dokumentus, nes mano, kad jie atlikti neteisingai arba nori samoningai vilkinti ?

Kuo remiantis atliekami geodeziniai matavimai, jei Registru Centre isduotame plane sklypu ribos stipriai skiriasi nuo LR Centrinio Archyvo isduoto plano, kuriuo vadovaujantis buvo vykdoma prieskarine zemes reforma, o senu ribozenkliu neisliko (sklypai savininkams grazinti natura toje pacioje vietoveje) ?

Ar atstatant nuosavybes teises i zeme buves seimininkas (arba paveldetojai) gali pretenduoti i visa anksciau tureta plota, jei sovietmeciu, po zemes nacionalizacijos seiminikams palikta sodyba su nedideliu zemes sklypu buvo parduota kitam asmeniui?

Ar neturi buti grazintas tik skirtumas, kuris apskaiciuojamas minusuojant  parduota plota su sodyba is viso tureto sklypo ploto iki nacionalizacijos ?


    
  07-25-2007, 21:18
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Ar atliktumete sodo sklypo geodezinius matavimus Neveronyse? Kiek tai kainuotu

    
  08-07-2007, 10:51
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Geodeziniai matavimai


 

Atkuriant nuosavybės teisę į išlikusį nekilnojamąjį turtą atliekami preliminariniai matavimai - leidžiama paklaidos ribose nukrypti nuo tikrojo sklypo ploto. Jeigu norite tikslumo - po nuosavybės teisės dokumentų gavimo iš savo lėšų užsakote geodezinius matavimus. Geodezinius matavimus gali atlikti licenzijas turintys darbuotojai. Galite kreiptis į savo rajono žemėtvarkos skyrių arba matininką, kuris jums rekomenduos geodezinius darbus atliekančią organizaciją arba privatų asmenį.

 
Geodeziniai matavimai yra tikslus žemės sklypo ribų pririšimas prie koordinačių sistemos, jie daromi centimetro tikslumu, kada preliminariniai - metro tikslumu. Tačiau geodeziniais matavimais neatkuriama nuosavybės teisė. Pavyzdžiui, jūs dar neturite nuosavybės teisės dokumentų, o jau užsakote geodezinius matavimus. Jie bus jums atlikti pagal jūsų parodymus, sumokėsite pinigus ir gausite tikslų planelį, tačiau kad gauti nuosavybės teises patvirtinančius dokumentus, jums vis tiek teks kreiptis į matininką, kuris atliks preliminarius matavimus, apskaičiuos sklypo vertę, paruoš duomenis registro - kadastro įmonei. Jo ir geodezinius darbus atliekančio darbuotojo matavimas gali skirtis, tačiau svarbesnis šiuo atveju yra preliminarinis matavimas, nes jį atliekantis projekto autorius suderina gretimų sklypų ribas, atlieka sklypo perprojektavimą ir panašiai, tuo tarpu kai geodezinis matavimas bus atliekamas ten, kur jūs parodysite. Tokiu būdu, jei iškils nesklandumų, už geodezinius matavimus būsite sumokėję veltui.


Kaimo vietovėje, leidus architektui, darant namų valdų geodezinius matavimus nereikalingi preliminariniai. Sakykime, jūs sumanėte savo namų valdą iš 0.20 ha. praplėsti iki 0.21 ha. Tokiu atveju preliminariniai matavimai nėra būtini, tačiau geodeziniai vėliau bus suderinami su vietovės projekto autoriumi, be kurio sutikimo jie negalios.

 
Geodeziniai matavimai Lietuvoje nėra privalomi. Norint disponuoti savo sklypu (parduoti, dovanoti) užtenka ir preliminarinių matavimų.

 

 

 

© Lizdas.Lt   webmaster@lizdas.lt

 


    
  08-14-2007, 15:16
Ramanauskasxzxzx is not online. Last active: 2007.11.19 13:27:15 Ramanauskasxzxzx

Not Ranked
Naudotojas nuo: 08-14-2007
Siųsta pranešimų: 1
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Gerbiami žmones , padėkite susigaudyti geodezinėse vingrybėse:Gal kas žinot apie kelių servitutus? Žinau kad jie yra koduoti - pvz : 202,203... daugiau nezinau.:(

gal kas galite juos visus duoti su tais skaičiais 202... ir pilnus jų paaiškinimus kas ką reiškia, ar bent nurodyti kur ieškoti apie tai informacijos??


   Pranešti apie klaidą 
  09-01-2007, 12:29
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
1200 Lt su kaimynu ishkvietimu

    
  09-06-2007, 18:16
Pasimetes
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Sveiki turiu toki klausima. Ar servitutinis kelias skiriantis sklypa reiskia kad sklypas padalintas i dvi dalys ?
Sesuo nori man padovanuoti ar parduoti (uz 1lt) ta dali sklypo kuris yra uz servitutinio kelio.Jai liks sklypas kitoje puseje zemes Tai ar man reikia is naujo daryti geodezinius(kadastrinius)matavimus pries forminant pas notara ta dovanota sklypo dali. Ir jeigu reikia tai koks mokestis butu uz tokius "matavimus" Nes viskas jau senai atmatuota ir nubraizyta. Belieka tik apiforminti kad ta dalis nuo kelio yra mano.
    
  09-26-2007, 19:29
geodezininke
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Servitutinis kelias nedalina sklypo, jis tik reishkia kad ta sklypo dalimi kurioje yra servitutas gali naudotis kiti asmenys, kuriems nepriklauso žemės sklypas (t.y. važiuoti, ginti gyvuliu keliu ir tt. pagal servituto pavadinimą). Norint atidalinti sklypą kuris yra už servitutinio kelio, matavimų iš naujo daryti nereikia (jeigu buvo kazkada atlikti geodeziniai), tačiau reikia daryti žemės sklypo padalinimo projektą. Jeigu norit tik pasirašyti pas notara kuri sklypo dalis yra kieno-nepadalinant i 2 atskirus sklypus, galima ruošti planą notarinei sutarčiai kur ir bus nurodytos tos dalys.

    
  09-27-2007, 11:34
Ūkininkas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Turiu klausimėlį: Esu ūkininkas, turiu 10 ha žemės ūkio paskirties žemės sklypą. Šiame sklype noriu pasistatyti gyvenamą namą. Ar reikalingi geodeziniai matavimai norint gauti leidimą statybai ir išvis kokie yra formalumai?
    
  12-06-2007, 7:11
Geodezistas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Atlikus geodezinius matavimus butu patikslintos naudmenos ir iskirta uzstatyta teritorija (beja o gal taip jau yra padaryta ir ne tik ariama pazymoje rodo). Architektas pasiule paty  pigiausia varianta.
    
  01-23-2008, 21:48
geodezininke
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Nauji pasikeitimai, susije su geodeziniais matavimais:

III. KADASTRO DUOMENŲ NUSTATYMAS

15. Žemės sklypų kadastriniai matavimai, nustatant žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje ar su šia sistema susietose vietinėse koordinačių sistemose, atliekami:

15.6. parduodant ar kitaip perduodant nuosavybėn, išnuomojant ir iš naujo pertvarkant sodininkų bendrijos žemės ar bendrijos teritorijose esančių sodų žemės sklypus, parengtus pagal žemėtvarkos ar detaliuosius planus;

15.7. perleidžiant nuosavybėn privačią žemę (pagal sandorius) miestų gyvenamosiose vietovėse ir po 1995 m. birželio 1 d. miestams priskirtose teritorijose.

Taip pat nekilnojamo turto kadastro istatyme pamineta, kad,

"Nekilnojamojo turto kadastre įrašyti žemės sklypų kadastro duomenys turi būti keičiami, jei žemės sklype buvo pastatyti, rekonstruoti, kapitaliai remontuoti statiniai ar atlikti nekilnojamosios kultūros paveldo vertybės tvarkymo statybos darbai, nutiesti keliai, iškasti tvenkiniai, įrengti valymo ar melioracijos ir kiti žemės sklypo įrenginiai, taip pat atlikti kiti veiksmai, pakeitę kadastro duomenis, bei įstatymų nustatyta tvarka nustačius, kad dėl gamtinių procesų pakito žemės naudmenų sudėtis."    
  03-19-2008, 10:05
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Per vėlai sužinojau apie pakeitimus :(. Tas nelemtas 15.6 punktas. Matininkai pasakė, kad geriausiu atveju tik per pora mėnesių atliks matavimus, o man pirkėjai parskrenda už keturių savaičių keliom dienom tik tam, kad iformint pirkimą. Aš panikoj. Viena notaro sekretorė krato galva, be geodezinių matavimų niekaip neparduosi. Kitos notarės sekretorė prasitarė, kad su sodo sklypais yra kažkokia painiava, reikia konkrečiai žiurėti ar kadastrai duos pažymą. Pažiūrėjo ir sako, kad mano sklypui duos pažymą pardavimui ir be geodezinių matavimų, bet pasiūlė vėliau užeiti, nes dar per anksti užsisakyti pažymą. Man žinoma smagu tokius žodžius girdėti, nors liko nerimo šešėlis. Kokių sodininkų bendrijų sklypams nebūtini geodeziniai matavimai?
    
  03-27-2008, 22:44
Anonymous1
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Siaip geodeziniai matavimai perkant ar parduodant butini visiems sklypams ir jau senai taip yra, tik nekompetetingi notarai visada pasirasinejo be geodeziniu matavimu (tegul jau nepyksta ant manes jei netycia kas sedi cia is notaru), nors neturejo to daryti. Juk juoda ant balto istatyme parasyta ir jie tai zino.
Dabar notrai po truputi pradejo galvoti, nes iskilo "nedideliu" problemeliu, kai zeme "truputi" pabrango (nors kaime dar galima tik su preliminariais disponuoti - vel gi ne del to kad galima, o del to kad nezino).
Kaip pvz. paimkim toki: Nusipirkau pries menesi sklypa Vln mieste - soda 6 aru uz 350 tukst. Lt (be geodeziniu). Notaras pasirase, viskas tvarkinga. Visi snekam apie 6 aru sklypa, nes registru centro pazymoj tai parasyta. Sodo planeli net preliminaru turiu (ten irgi 6 arai parasyta). Dziaugiuosi, gera vieta, pasiseke. Kita diena nueinu pas geodezininka ir uzsisakau geodezinius (tiksliuosius matavimus), nes pavasari noresiu tvora apsitverti. Praejus dviems savaitems geodezininkas skambina, sako ateik tevai pasisneket. Ateinu. Sako pamatavus truksta 47 kv.m. Sakau kaip cia gali buti, juk 6 iregistruota, cia gi beveik puse aro truksta. Prisedu, parodo viska grafiskai, formuojam sklypa kartu, ziuriu, tikrai jau niekur nepadidinsi - zemes neistemsi pasirodo:): is desines kaimynas jau tiksliai issimataves, ir kaires kaimyno tvora jau stovi, is virsaus i kaimyno sklypa irgi nelysi, kiek ziurejom kartu - jam irgi truks, bet tik keliu kv. metru kai geodezija darys, apacioj kelias, kurio plocio jokiu budu nesiaurinsi. Tada ir suzinau kuo skiriasi preliminarus nuo geodezinio. Pasirodo mano 6 aru sklypui leistina ploto paklaida 49 kv.m. del kuriu savininkas negali reiksti jokiu pretenziju (Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatai - ten formule yra).
Isvada: pirkau 6 arus uz 350 tukst.Lt. Reiskia mokejau 58,33 tukst.Lt uz ara. Gavau gavau 5,5 arus uz ta pacia kaina. "Digo" puse aro, arba 58,33 t./2 = 29,17 tukst. Lt. :) Kas kaltas sioje situacijoje dabar ir svarstykit.
    
  05-05-2008, 17:23
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Kiek žemės priklauso prie pastato, dabar net durų atsidaryti negaliu.
    
  05-10-2008, 0:00
anonimas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Sveiki, turiu pastebejimu kad šiame straipsnyje yra netitikimu. Dabartines geodezinių matavimų kainos už 1ha tikrai nėra 300-500 lt. Dabartine kaina sviruoja nuo 800 iki 1500 už 1 ha.
    
  06-14-2008, 17:31
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

(Kaimo vietovėje, leidus architektui, darant namų valdų geodezinius matavimus nereikalingi preliminariniai. Sakykime, jūs sumanėte savo namų valdą iš 0.20 ha. praplėsti iki 0.21 ha. Tokiu atveju preliminariniai matavimai nėra būtini, tačiau geodeziniai vėliau bus suderinami su vietovės projekto autoriumi, be kurio sutikimo jie negalios.)

Visiška nesamonė, projekto autorius tik papildys projektą, t.y. įneš geodeziškai atmatuotą sklypą į projektą.


    
  07-09-2008, 11:57
Česlovas
Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Laba diena, Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų geodeziniai matavimai Alytaus raj. 40 ha(du sklypai po 20ha) miškui, jei kartu bus vykdomas šių sklypų padalijimas.

Ačiū.
    
  07-12-2008, 10:42
ALYTE
Re: ŽEMETVARKOS PROJEKTAI
Atsakyti Cituoti
 VU Teisės klinika rašė:
Klausimas: Kas yra geodeziniai matavimai? Kokiais atvejais reikalingi? Kiek reikia mokėti už 1 hektaro geodezinius matavimus? Ar yra parengti įkainiai?

Atsakymas: Žemės sklypų kadastrinis (geodezinis) matavimas ir planų bei matavimo bylų parengimas - tai tikslus suformuotų žemės sklypų plotų nustatymas, plano ir kitų duomenų, reikalingų įrašyti į kadastro duomenų bazę, parengimas. Geodeziniai matavimai reikalingi parduodant, dovanojant ar išnuomojant privačios žemės sklypus ne žemės ūkio veiklai (kitai paskirčiai), taip pat kitais atvejais, jeigu šių matavimų pageidauja žemės savininkas. Paslauga aktuali tiek juridiniams tiek fiziniams asmenims, norintiems tiksliai žinoti žemės nuosavybės plotą bei ribas, kad nekliudomai galėtų disponuoti savo nekilnojamuoju turtu.
Kadastriniam matavimui atlikti reikia pateikti:
1. žemės sklypo registro pažymėjimą;
2. preliminarų sklypo planą;
3. statinių, esančių šiame sklype, registro pažymėjimą (jei tokie yra).
Geodezinius matavimus atlieka valstybinių ir privačių įmonių, turinčių licencijas rengti žemės sklypų planus, specialistai. Miestų ar rajonų žemėtvarkos skyriuose galima teirautis tokių įmonių sąrašo.
Geodezinių matavimų įkainius nustato šiuos darbus vykdančios įmonės specialistai. Darbų vykdytoją galima pasirinkti pasiteiravus rajono ar miesto žemėtvarkos skyriuje. Preliminari kaina – nuo 300-500 Lt/ha (iki 1 ha ploto sklypams ir namų valdoms) iki 150 Lt/ha (stambesniems žemės plotams ar ūkiams). Jeigu kartu vykdomas ir žemės sklypo padalijimas, kaina didinama iki 30 proc. Įkainiai priklauso nuo žemės sklypo dydžio, žemės sklypo ribų posūkio taškų skaičiaus.

    
  07-23-2008, 16:46
orni is not online. Last active: 2008.07.23 16:36:25 orni

Not Ranked
Naudotojas nuo: 07-20-2008
Siųsta pranešimų: 1
Re: ŽEMETVARKOS PROJEKTAI
Atsakyti Cituoti
Sveiki.Kas galit padet? Kiek kainuoja Kelmes rajone atskirt 7 ha  zemes ukio paskirties zemes +truputis misko? Nuo ko pradet? Zeme yra motinos vardu ar turiu pirma persirasyt dovanojimo akta,kad atskirt zeme nuo bendro ploto? ar turiu prasyt tetu sutikimo?

   Pranešti apie klaidą 
  08-06-2008, 10:16
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Prieš savaitę mūsų sklypo bendrasavininkis kreipėsi į mus su prašymu duoti sutikimą patvirtintą notaro parduoti dalį sklypo. Tokį sutikimą davėme. Dabar esame bendrasavininkiai su asmeniu, kuris su mumis elgiasi labai nelabai gražiai. Nurodinėja , kur ir ką nugriauti mums esančiame sklype, motyvuodamas tuo kad taip atrodys geriau. Norėtume sklypą atsidalinti, tačiau, kiek žinome geodeziniai matavimai atliekami abiems bendrasavininkiams sutikus. Naujasis bendrasavininkis sklype, kuris nėra atidalintas , neatlikti geodeziniai matavimai, ruošiasi kasti namo pamatus. Prašom parašyti, ar jis gali tą daryti neatlikus geodezinių matavimų ir neatidalinus sklypų?
    
  08-13-2008, 11:05
simas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
ar reikia geodezinio matavimo,jeigu dalinai neispirktas sklypas namu valda.
    
  08-18-2008, 12:04
elips77 is not online. Last active: 2008.08.18 11:57:22 elips77

Not Ranked
Naudotojas nuo: 08-18-2008
Siųsta pranešimų: 1
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Laba diena, kiek kainuotu geodeziniziniai matavimai Vilniaus m. Pavylniuje, s/b "Veteranas", sklypas 6 arai, is dveju pusiu kaiminai irgi darys kartu.
   Pranešti apie klaidą 
  09-30-2008, 10:26
Antaninis@hotmail.com
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

po 1000lt jei darysis 3 sklypai iskarto.1100 jei du sklypai.


    
  10-06-2008, 20:52
laimis
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

sveiki,  taip ir nesupratau, kada reikalingi geodeziniai matavimai.
Pvz. aš perku  3 sklypus esančius netoli vienas kito- miško sklypą, ž.ū paskirties sklypą ir namų valdą su namu. visi šie sklypai ne miesto teritorijoj ir ne sodininkų bendrijoje.
tai kuriems iš jų reikalingas geodezinis matavimas ?

    
  10-07-2008, 17:37
gimis is not online. Last active: 2008.10.07 17:28:55 Gied

Not Ranked
Naudotojas nuo: 10-07-2008
Siųsta pranešimų: 1
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Tokia situacija: yra trys gretimi vienodo pločio (pagal privatizavimo dokumentus po 20,0 m) ir šiek tiek skirtingo ilgio sodo sklypai, kuriems tuo pat metu daromi kadastriniai matavimai. Iš vienos ir iš kitos pusės esančių sklypų kadastriniai matavimai yra užregistruoti Registrų centre. Esamos sklypų ribos atitinka šiuos pločius, ploto taip pat nei vienam sklypui netrūksta. Tačiau vienas - viduriniojo sklypo savininkas pareiškė norą paslinkti apie pusę metro savo ribas, perkelti ten savo tvorą, sumažindamas tokiu dydžiu vieno kraštinio sklypo plotį ir dovanodamas tiek pat pločio kitam kraštiniam sklypui. Geodezininkas patenkino savo užsakovo norą, nepaisant to, kad mažinamojo sklypo savininkas su tuo nesutiko, ir jo
pakviestas geodezininkas, atlikdamas matavimus, riboženkliu pažymėjo posūkio tašką 20,0 m atstume nuo sklypo krašto, t.y. nuo Registre registruotos sekančio sklypo ribos. Suprantama, nesant tų dviejų sklypų savininkų sutikimų dėl ribos, Žemėtvarkos skyrius gražino bylas pakartotinam derinimui, tačiau viduriniojo sklypo savininkas bei jo geodezininkas atsisako tai daryti ir ieško būdų įteisinti savo matavimus. Ar teisėtai elgiasi pirmasis geodezininkas ir ką turi daryti mažinamojo sklypo savininkas?
   Pranešti apie klaidą 
  11-09-2008, 8:09
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

 anonimas rašė:
Sveiki, turiu pastebejimu kad šiame straipsnyje yra netitikimu. Dabartines geodezinių matavimų kainos už 1ha tikrai nėra 300-500 lt. Dabartine kaina sviruoja nuo 800 iki 1500 už 1 ha.

Informacija yra teisinga jei sklypai matuojami po detalaus plano parengimo ir jų yra 100. beabejo kana bus 300. Jųsų žiniai girdėjau ir po 270 daro. Kad ir 8 paprasti sklypai po 1 ha šalia viens kito. jokių problemų kas pageidaujat Klaipėdos apskrityje po 500. Žmogau suprask konkurencija.


    
  11-26-2008, 11:58
Anonymous
Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Sveiki,noreciau paklausti

turiu zeme sodu bendrijoje, ji yra teisiskai iregistruota, visi kadastriniai dokumentai sutvarkyti. Kaimynas sugalvojos pasitrvirtinti savo sodo plana ir susitvarkyti kadastrinius duomenys.Santazuoja mane su visokiais matavaimais ir kaltinimas apie zemes pasisavinima. Dabar jau yra viskas ismatuota taip, kad mano sodo planas atitinka matavimus. Kaimynas sako, kad as turiu nuvykti i jo zeme matuojanciu matininku ofisa ir pasirasytis kazkokius sutikimo dokumentus.Bijau kad neapgautu ir nepakistu to ,ko nereikia parasui. Gal galite pasakyti, kokius konkreciai dokumentus man reikia pasirasyti pas matininkus?

 

 


    
  12-29-2008, 20:58
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Namu valdos kainuoja nuo 1000lt plius pvm
    
  01-08-2009, 15:48
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
jaigu jusu sklypo kadastriniai matavimai sutvarkyti ir iregistruoti registru centre tada darant kaimyno matvimus jums nereikia niekur pasirašinėti.
    
  03-05-2009, 15:25
Minde
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Deja reikia pasirašyti, jeigu nėra išlikę senieji riboženkliai ir yra statomi nauji.
    
  03-12-2009, 15:02
Japas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Tai reikia dabar daryt geodezinius matavimus kad parduot sodo sklypa ar ne?

    
  03-14-2009, 18:29
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Taip reikia
    
  05-05-2009, 12:50
......
Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Reikia atlikti geodezini matavima 20ha plote kuris yra trijuose sklypuose.pasakykite kur reikia kreiptis ir kiek tai kainuotu?

sklypas yra Tytuvenu seniunijoje Kelmes. r.


    
  05-11-2009, 12:53
Geovena
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Aprašymų apie šiuos dalykus neradau niekur tik įmonės Geovena puslapyje. http://sites.google.com/site/kadastriniaimatavimai/teisine-baze/kas-yra-servitutas

    
  05-11-2009, 19:00
Gedas
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
reikia ziureti www.nzt.lt geovena tai vargas kuolų nerasi ir tt. Jei nusiteikę ilgai minti slenksčius prašau
    
  05-13-2009, 17:39
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
jei zmogus, kuris perka sodo sklypa matavimu nepraso, ju daryti nereikia
    
  05-14-2009, 17:02
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Sodo sklypams pagal įstatymus nereikia, bet tik keletas notarų palaimina tai. Aš asmeniškai siūlyčiau pasidaryti. Nes nežinia gal kaimyno geodezinis padarytas ir lipa ant sklypo kokį pusmetrį o ten kapitalinė tvora. Žodžiu katino maiše greiau nepirkti
    
  06-04-2009, 0:30
Jolanta
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Lietuvos notarų rūmų teisininkė šiandien atsake:

„Pagal Nekilnojamojo turto kadastro nuostatus perleidžiant žemės sklypą (įskaitant ir sodo sklypą) geodeziniai matavimai yra privalomi tik tuo atveju, jei sklypas yra miesto teritorijoje“.


    
  07-14-2009, 18:04
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti

Jie nerašo saskaitų sutarčių, o tai jau pačių klijentų neapdairumas. Nepasitikėkite ir tais kurie siūlosi už labai pirgiai padaryti geodezinius300-150 lt, jie nerašo saskaitų, tokias įmones patikrinusi mokesčių inspekcija pasikvies ir jus dalyvauti teismuose. O dažniausiai net laukuose nematuoja

Būtina darbų sutartis ir pinigų paėmimo kvitas ar sąskaita


    
  07-14-2009, 18:05
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
NEPASITIKĖKITE TARPININKAIS
    
  10-21-2009, 18:34
Anonymous
Re: Geodeziniai matavimai
Atsakyti Cituoti
Ar būtini miško geodeziniai matavimai?O jei nebūtini tai ar bus miškas įtrauktas į duomenų bazę?

    
Teisės portalo ... » VU Teisės klini... » Žemės teisė » Re: Geodeziniai matavimai


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
PASTABOS:
1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
6. Iškilus sunkumams naudojantis diskusijų sistema kreipkitės į moderatorę el.paštu portalas@Infolex.lt.

Powered by Community Server, by Telligent Systems